S přípravami již finišují pořadatelé z Vinařství Čech spolu s partnerem obcí Tvrdonice. „Počasí má být pěkné, to je základ," uvedl pořadatel a majitel vinařství Petr Čech.

Jeho plánem bylo využít národopisný areál a uspořádat festival, který by nebyl zas až tak úplně folklorní. „Nechtěli jsme však narušit folklorní atmosféru místa a podle toho jsme volili hosty i logo celé akce s tradičními barvami žůdra a ptáčkem," vysvětlil Čech.

Program začne v sobotu od půl páté odpoledne vystoupením folkrockové skupiny Fleret s frontmanem Zdeňkem Hrachovým.

Po šesté hodině podvečer bude pódium patřit oblíbené show Na stojáka. Představí se v ní Lukáš Pavlásek, Ester Kočičková a Daniel Čech.

Posléze v půl osmé podvečer začne koncert skupiny 4TET ve složení Jiří Korn, David Uličník, Jiří Škorpík a Dušan Kollár. „Osobně se znám s některými zpěváky z 4TETu, třeba s Davidem Uličníkem. A pořad Na stojáka snad už nemusím ani představovat. Mám ho velice rád, tak snad si ho užijí i návštěvníci," nechal se slyšet Čech.

Prostor pódia v devět hodin večer opět ovládnou aktéři představení Na stojáka. Jako vrchol večera od půl jedenácté zazpívá vítězka talentové soutěže Aneta Langerová. „O půlnoci už začne volná zábava s rockovou skupinou Five Live a cimbálovkou na Slovácké chalupě," pozval vinař.

Vstupenky je možné zakoupit v síti Sazka Ticket, na Obecním úřadě ve Tvrdonicích, ve směnárně Tesco Břeclav a trafice břeclavského Shopping Centra.

PROGRAM

15.30 Otevření areálu

16.30 Fleret

18.00 Na stojáka (Lukáš Pavlásek, Ester Kočičková, Daniel Čech)

19.30 4TET (s Jiřím Kornem)

21.00 Na stojáka

22.30 Aneta Langerová

24.00 Zábava s rockovou skupinou Five Live a cimbálkou