Kompenzaci v plné výši ceny vstupenky nabízí hustopečská radnice návštěvníkům víkendových Slavností mandloní a vína. Třináctý ročník akce museli v sobotu odpoledne pořadatelé předčasně ukončit kvůli silným poryvům větru, jenž místy dosahoval rychlosti až devadesáti kilometrů za hodinu.

Rozhodnutí padlo ve středu dopoledne. „V žádném případě se nezbavujeme zodpovědnosti k vám a na základě rozhodnutí radních našeho města nabízíme alespoň částečnou kompenzaci vstupného těm, kteří o to požádají. Věříme, že se mezi vámi najde spousta shovívavých, kteří pochopí naši těžkou situaci. Bude to pro nás známka, že Slavnosti mandloní a vína nemůže odvát ani vítr, a že má smysl pracovat na dalších ročnících,“ uvedla Jana Hrádková, vedoucí Marketingu a kultury města Hustopeče.

Žádosti o kompenzaci vstupného mohou lidé vyřizovat od druhého do šestnáctého dubna.

„Prosím, nabídku berte jako důkaz toho, že nám nejste lhostejní. Stejně jako jsme v zájmu vašeho bezpečí udělali tolik atakované rozhodnutí o ukončení programu, nabízíme i možnost alespoň částečné kompenzace, přestože to pro nás bude opravdu složitá situace. Na závěr děkujeme všem, kteří se po úderu vichru rozběhli po náměstí a vší silou drželi konstrukce stanů, odpadkové koše, bannery či lavičky,“ připomněla Hrádková.

Nechtěli hazardovat s lidskými životy

Vichr v sobotu odpoledne zničil několik stánků na Dukelském náměstí a ohrožoval i střešní konstrukci hlavního pódia.

„Prioritou pro nás bylo zjistit, zda někdo neutrpěl vážné zranění, zajištění zdevastovaných stánků a dalšího inventáře na náměstí, zabezpečení techniky a bezpečného odvozu poničeného zařízení. Následně jsme byli nuceni udělat velmi těžké rozhodnutí ohledně zrušení koncertů kapel Docuku a Anety Langerové, protože meteorologické předpovědi hlásily další poryvy,“ vzpomněla na sobotní odpoledne šéfka marketingu.

Podívejte se, jak v uplynulých dnech rozkvetl Vyškov.
Počasí na Velikonoce: Břeclavsko zažije letní teploty přes dvacet stupňů

A pokračovala. „Nesmírně nás mrzí, že jsme jako pořadatelé nemohli zajistit celý program, který jsme několik měsíců připravovali. Hazardovat s lidskými životy jsme rozhodně nechtěli. Jsme na jižní Moravě a stále máme v živé paměti, jak vítr během chvilky zničil nedaleké obce,“ uvedla Hrádková.

Slavnosti do města přilákaly na šest a půl tisíce lidí. Řada z nich se těšila na sobotní odpolední koncerty, které pořadatelé museli vzhledem k počasí zrušit. Hustopečští proto již nyní jednají i o náhradním termínu koncertu zpěvačky Anety Langerové.

Na Zámecké a Staré Dyji v lednickém zámeckém parku odstartovala plavební sezona.
VIDEO: Lodě vypluly. V Lednici hlásí začátek sezony. Letos potrvá do listopadu

„Aneta letos oslavuje dvacet let na hudební scéně a dopředu má vyprodané turné. Zřejmě nebude snadné domluvit náhradní termín. V letošním roce se vystoupení určitě neuskuteční. Ale všichni jsou velmi vstřícní, takže věříme, že třeba za rok či dva se k nám do Hustopečí vrátí,“ naznačila před pár dny vedoucí marketingového oddělení města.

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková

KOMU POŘADATELÉ PENÍZE VRÁTÍ?

Za vstupenky koupené na místě v den akce (23. března 2024) lze získat kompenzaci:

• v hotovosti v Turistickém informačním centru, Dukelské náměstí 15, po předložení pásky na ruku s číselným kódem a vytisknutým a vyplněným formulářem pro kompenzaci vstupného

• zasláním na účet - v tomto případně zašlete, prosím, poštou pásku na ruku s čitelným kódem a vytisknutým a vyplněným formulářem na adresu Kino Hustopeče, Dukelské náměstí 15, 693 01 Hustopeče

Kompenzace plného vstupného ve výši 250 Kč, zlevněného ve výši 150 Kč

Za vstupenky koupené v předprodeji lze získat kompenzaci:

• Osobní nákup - v hotovosti v místě nákupu, tzn. v Turistickém informačním centru, Dukelské náměstí 15, po předložení pásky na ruku s číselným kódem a vyplněného formuláře

• Nákup online – osobně (viz osobní nákup) nebo zasláním na účet, pro tuto variantu vyplňte a zašlete mailem formulář s nafocenou páskou na ruku a vstupenkou z online prodejního systému Ticketware, přes který jste vstupenku koupili.

Jednotná kompenzace předprodejního vstupného ve výši 100 Kč

Žádosti o kompenzaci vstupného je možné vyřizovat od 2. dubna do 16. dubna včetně.

Zdroj: město Hustopeče