Kapela Mig 21 s Jiřím Macháčkem, talentovaná Ewa Farna nebo slovenské Ine Kafe. Ti všichni přijedou na Slavnosti města Mikulova. Návštěvníci se ale od pátku 24. až do neděle 26. května mohou ve městě pod Pálavou těšit i na další známé tváře, které jsou patrony či hosty akcí.„Svou minulost přiblíží město programem, v němž se objeví Římané, Židé, mikulovští šlechtici i vojáci z doby napoleonské," pozvala v sobotu na Náměstí Lenka Křivánková z pořádající Mikulovské rozvojové společnosti.

Regionální muzeum připravilo komponovaný program Májový víkend s muzejní nocí. Jeho součástí je noční prohlídka a bohatý program v celých prostorách zámku.

Už v jedenáct hodin dopoledne startuje v sobotu na Náměstí soutěž Mikulovská cihla. „Účastníci se budou snažit donést cihlu co nejdále po trase z Náměstí přes zámeckou zahradu k zámku. Vítěz získá padesátilitrový sud bílého vína," přiblížila Křivánková.

Hotel Zámeček pod záštitou prezidenta Miloše Zemana pořádá ve stejný den Mikulovské vinné trhy. Nabídnou stovky vzorků vín nejen z jižní Moravy. Součástí programu je i mistrovství České republiky v natažení koštýřem vína ze sudu na čas a kašna, ze které poteče víno.

„Patronkou akce je opět herečka Naďa Konvalinková, která bude dění moderovat s lidovým zpěvákem Jožkou Šmukařem. Dalšími známými jmény mezi hosty budou Roman Vojtek a Šárka Marková," zmínil organizátor vinných trhů Josef Ševčík.

„Rád bych se přijel podívat a něco prokoštovat, ale zatím nevím, jestli to stihnu," spřádá už plány na příští víkend Radim Mildner z Podivína.

V amfiteátru startuje v sobotu odpoledne jeden z prvních open air koncertů sezóny. Těšit se můžou příznivci Ewy Farne i skupin MIG 21 a Ine Kafe. Z domácích kapel se objeví Chameleon Groove.

„Rádi bychom do městských slavností zapojili i nejmladší generaci, prostor dáváme soutěžím i vystoupením. Školáci a studenti změří síly ve vědomostní soutěži Co víš o Napoleonovi a jeho době. Vystoupí také děti ze škol a školek," zmínila ředitelka Mikulovské rozvojové Marcela Koňáková.

„Na ty nejmenší čeká v sobotu soutěžní dopoledne v zámecké zahradě, které připravil dům dětí a mládeže", doplnila.

Na slavnostech se představí i národopisné soubory a dětské cimbálové muziky. Originální pojetí nabídne cross-žánrová kapela Cimballica, od níž zazní například Nabucco na cimbál nebo Metallica na housle.

V mikulovském „ticku" lze v předprodeji vstupenku na koncerty v amfiteátru koupit za 200 korun. Na místě bude cena o padesát korun vyšší.