Hudební maraton na mikulovském náměstí, které zaplní i řemeslná tržnice a ochutnávka vín a specialit, zahájí 
v sobotu v deset hodin tamní dětské folklorní soubory Pálavěnka a Pálavánek. V krátkých vystoupeních se představí také děti z mikulovských mateřských a základních škol, svými žáky se pochlubí také tamní základní umělecká škola. Předvede své mladé tanečníky i bigband. O půl druhé odpoledne se lidé vydají po stopách historie města a krátce před třetí dojde i na profesionální hudebníky.

Na úvod zahraje dvojice folkových písničkářů, která se seznámila již v sedmdesátých letech minulého století v brněnských divadlech. Slávek Janoušek s Lubošem Vondrákem ostatně publikum při koncertech kromě hudby 
a textů dodnes baví právě svým příklonem ke komickým divadelním skečům. 
K folku a world music bude mít blízko také další vystupující, kterým bude Tomáš Kočko se svým orchestrem. Držitel dvou cen Anděla za album roku zahraje v Mikulově od čtyř hodin odpoledne.

Porazil Gotta

O půl sedmé jej na pódiu vystřídá šestadvacetiletá zpěvačka a mikulovská rodačka Markéta Poulíčková se svou doprovodnou kapelou RockStars. S muzikanty známými také od Kamila Střihavky či skupiny Nightwork představí upravené domácí 
i zahraniční hity. V osm večer přijde řada na hlavní hvězdu sobotního programu Miroslava „Mekyho" Žbirku.

Jednašedesátiletý kytarista a zpěvák, který má kvůli svému anglicko-slovenskému původu i dvojjazyčný repertoár, stojí za hity jako Biely kvet, Čo bolí, to prebolí, 22 dní nebo Balada o poľných vtákoch.

Jeho hudební kariéra začala už se skupinou Modus, v níž spolu s Marikou Gombitovou 
a Jánem Lhotským dosáhli v roce 1977 na Zlatou bratislavskou lyru za skladbu Úsmev.
V roce 1982 se Žbirka stal po Waldemaru Matuškovi teprve druhým zpěvákem, který porazil Karla Gotta a získal Zlatého slavíka.

Slavnosti města Mikulova však sobotním programem nekončí. V neděli jsou na programu vystoupení cimbálových muzik a dechových hudeb z Mikulova a okolí, divadelní matiné či vernisáž.

Autor je z Břeclavi a zabývá se kulturou