Již první tóny lákají k pódiu neustále se zvětšující dav lidí. Většina drží v ruce první, možná už i druhý kelímek s pivem. Teplé páteční počasí chladivému zlatavému moku jen nahrává. „Doufám, že dneska vypijete aspoň deset piv a že se budete dobře bavit," volá do davu zpěvák a kytarista první ze sedmi skupin, které se na pódiu vystřídají, Jan Klubus.

To už se pomalu chystá partička skvěle sehraných muzikantů známá jako Legendy se vrací. „Na ně se tedy opravdu těším. Slyšela jsem je hrát už několikrát a vždycky je to skvělé. Ráda si na jejich hudbu zatancuji," svěřuje se návštěvnice Radka Kourková.

A opravdu. Hned úvodní skladba nenechá nejen ji chladnou. Zpěvák, kytarista 
a známý moderátor Petr Šiška navíc vkládá mezi jednotlivé písničky vtipné historky, takže se lidé dobře baví.

U břeclavského Zámeckého pivovaru zní notoricky známé hity od skupiny Pink Floyd, Led Zeppelin, AC/DC a mnoha dalších legend.

Baví se dospělí i děti

Kousek od hlavního víru tance a hudby se sluní návštěvníci na dekách. „Počasí vyšlo náramně. Pivo je osvěžující, hudba příjemná. Myslím, že si ten dnešní program určitě užijeme," usmívá se Břeclavan Viktor Kolarčík, který dorazil 
s partou svých kamarádů. Ti souhlasně pokyvují.

Nejen oni si vychutnají také další kapely nabitého programu. Mezi nimi například téměř domácí Irnis z Valtic. „Chtěli jsme dát letos prostor
i regi­onálním kapelám," vysvětluje člen správní rady pořádajícího břeclavského pivovaru Jan Svoboda.

Díky skvělým The Bacwards si lidé připomenou nezapomenutelné písně Beatles. Asi největší počet návštěvníků ovšem napjatě čeká na hlavní hvězdu slavností – skupinu Čechomor. Po ní ještě přijdou na řadu Zadáci 
a o tečku se postará Kabát revival známý jako Vaťák.

Kromě hudby si návštěvníci užívají také bohatý doprovodný program. Mnozí se chystají například na exkurzi do prostor zámeckého pivovaru. Podsládek jim ukáže kompletní zázemí pivovaru.

Pořadatelé ale myslí i na děti a ty tak už od odpoledne řádí na skákacích hradech a dalších atrakcích. Není divu, že přišly mnohdy celé rodiny.