Oba členové dolní komory parlamentu se na tom shodli na společné schůzce. „Není už dále možné, abychom skoro čtvrt století poslouchali jen prázdné sliby a nic se nedělo. Je čas tento problém začít rázně řešit, jde o časovanou bombu, proto jsme po ustavení vlády převzali iniciativu," uvedl Janulík. Podle svých slov se kvůli tomu sešel s ministrem dopravy.

„Spojením sil dáváme najevo, že věci přikládáme nejvyšší důležitost, chceme konkrétně pomoci, ne politikařit," doplnil Petrů, jenž je přitom poslancem už třetí volební období. Oba muži zároveň vyzvali vedení Břeclavi ke spolupráci. Na další schůzi chtějí přizvat starostu okresního města Oldřicha Ryšavého (ČSSD).

Poslanci se netají tím, že kvůli dvouproudému obchvatu chtějí využít svých kontaktů mezi členy vlády. Podobných prohlášení Břeclavané v uplynulých letech slyšeli několik. Obchvat však nikdy neopustil obrysy na papíru.

Doprava v Břeclavi patří dlouhodobě k nejpalčivějším problémům, které tamní obyvatelé pociťují. V loňském roce vzniklo například memorandum, které podepsali nejvyšší zástupci města, kraje a Ředitelství silnic a dálnic. Kvůli plynulosti provozu se dočkají modernizace některé semafory.