Vojtek se na více než sto stranách díla, které nazval Buď vůle tvá: zpráva o mém srdci, zamýšlí, filozofuje, vypráví… A také trochu radí. „Problém se srdcem jsem měl před osmi lety. Kniha je snahou lidem říct, aby se nezanedbávali a sami si nekoledovali o infarkt," vypráví Vojtek.

V díle mimo jiné hloubá nad tím, co je vlastně smrt. „Jde o naši nejbližší příbuznou, kterou nemáme rádi, ale musíme ji respektovat. Kniha je o tom, aby si lidé uvědomili, že jejich čas je omezený. Dvacet let mě bolelo na hrudi a já to nevnímal. Žil jsem naprosto lehkovážně," vyznává se uznávaný umělec, jenž má za sebou náročnou operaci a dlouhou rekonvalescenci.

Klíčovou se pro něj poté stala chůze. Pohyb. A hlavně vyhnutí se stavu rezignace. Nevzdal se. Vyhrál. „Člověk je ale nepoučitelný tvor. Dva tři roky jsem chodil tak, jak mi odborníci doporučili. Teď to flákám. Cítím se normálně, dobře. Naštěstí mám výhodu, že moje žena má se zdravotními věcmi zkušenost, takže mi každý den vaří dobrou a hlavně šetrnou stravu," míní Vojtek, který v knize nechal prostor po poznámky.

Každý si tak může mít vlastní originál. „Jako rodina jsme měli svoji bibli. V ní bylo, kdo se kdy narodil, jací byli prarodiče a tak dále. Nechali jsme proto v závěru místo pro poznámky, kam si lidé mohou zapisovat osobní věci," pokračuje Vojtek.

Na knize pracoval přibližně rok. Výsledek pokřtí, stejně jako nový Vojtkův kalendář, špičkový kardiochirurg Jan Pirk a starosta okresního města Oldřich Ryšavý. Stane se tak jedenáctého října v břeclavské synagoze. Dílo bude k dostání tam, v Galerii 99 či knihkupectvích. Autor už nyní pracuje na dalších dvou knihách.