Vůně benzínu, spálených pneumatik a burácivý řev silných motorů. To jsou prvotní dojmy z 23. ročníku kultovního srazu motorkářů u Nikolčic s názvem Motonálet. Po příchodu do prosluněného areálu se mi naskýtá pohled na stany, mezi kterými se blýskají naleštění jednostopí miláčci všudypřítomných drsných motorkářů. Vládne naprostá pohoda.

Lidé, povětšinou oblečení v černém, se procházejí, spí na dekách, smějí se a popíjí vychlazené pivo. „Hlavně jsem se těšil na kamarády. Letos se tady scházíme už po čtvrté. Mám to tady moc rád,“ pochvaluje atmosféru například Jindřich Chmelka zatímco opečovává své enduro.

K požáru lokomotivy vyjížděli hasiči k Hruškám na Břeclavsku.
Požár lokomotivy zastavil provoz na železnici. Škoda je skoro půl milionu korun

V areálu se nachází desítky nejrůznějších motorek, od silničních až po Harley-Davidson. U jednoho zrovna postává David Otruba. „Těšil jsem se na motorkáře, ale teď zrovna se těším hlavně na koupačku,“ naráží na horké počasí muž z jižních Čech, který kvůli srazu urazil přes 180 kilometrů. Součástí motorkářského srazu je i společná projížďka či možnost vyzkoušet si postavit motorku na zadní kolo na speciálně zabezpečené motorce.

V areálu se nachází i velké pódium, na kterém vystupují známé rockové a metalové kapely jako jsou Morčata na útěku, Gate Crasher, Limetal či Arch of Hell. „Z hudebního programu jsme trochu zklamaní, protože nevystupovala skupina Doga tak jako v minulých letech,“ posteskla si Michaela Rybková z Brna.

Jedno negativum našla i Soňa Štěpánková. „Letos je tu málo záchodů,“ směje se žena, která na sraz jezdí už patnáct let.

Ilustrační foto.
Pomáhají bojovat se suchem, samy ale umírají. Žížal ubývá

I přesto však ze všech návštěvníků čiší skvělá nálada. V té jim pomáhá nejen nepřeberné množství motorek, ale také bohatý doprovodný program, který zahrnuje například bodyzorbing, ohňostroj či poledance. K dispozici mají také zastřešené posezení a spoustu dobrého jídla.