Ráno však sníh vytřídal mráz. Například v sedm hodin ráno naměřil spolupracovník meteorologů Antonín Voznica v Brodu nad Dyjí mínus 20,4 stupně Celsia ve dvou metrech.

„Odklízeli jsme zbytky sněhu celou noc, silnice z Břeclavi do Valtic je až téměř černá a jezdí se po ní dobře. Dále do Mikulova je drobná vrstva sněhu, ale posypaná. Silnice prvních tříd jsou tedy průjezdné. Na dvojkách a trojkách je všechno odhrnuté a posypané. Provádíme samozřejmě kontrolu, abychom se ujistili, že je všechno v pořádku,“ uvedl Vladimír Michna z dispečinku břeclavské Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje. Jak dodal, současný mráz by neměl působit na cestách větší problémy.

Řidiči by přesto měli sundat nohu z plynu. „Přes noc jsme žádné nehody nešetřili, lidé naštěstí jezdí velmi opatrně. Pokud už dojde k nějakým ťuknutím aut, řidiči to řeší mezi sebou domluvou,“ uvedla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová. Zároveň doplnila, že Břeclavsko si už připsalo první oběť letošních nočních mrazů. „V Lednici našli policisté v týdnu mrtvého muže. Podle lékaře skutečně zemřel ve své maringotce kvůli mrazu. Více informací zatím nevíme,“ sdělila.