„Máme všech sedmnáct vozů v terénu. Situaci na silnicích řešíme podle stupně důležitosti. Přednost mají pochopitelně hlavní silniční tahy,“ řekl odpoledne vedoucí provozního úseku břeclavské pobočky Správy a údržby silnic Jaroslav Dostál.

První vločky se začaly snášet kolem půl desáté ráno na Mikulovsku. Silničáři neváhali a ihned na místo vyrazili se svými posypovými vozy. Za celý den si nevydechli. Sněžení nesláblo, spíše naopak. S posypem silnic tak silničáři neustali ani v pozdních odpoledních hodinách.

Sníh pořádně zaměstnal i břeclavské policisty. „Nehodovka jezdí k nehodám již od sedmi ráno. Od té doby se ještě nevrátila,“ prozradil kolem druhé hodiny odpoledne vedoucí břeclavského dopravního inspektorátu Jiří Mach.

Počasí zaskočilo nejednoho řidiče. „Jel jsem firemním autem, které má ještě obuté letní gumy. Není divu, že to pro mě byl opravdový řidičský zážitek. Nehrál jsem si na hrdinu a raději jsem dnešní vyjížďky omezil,“ přiznává se obchodní zástupce pro Břeclavsko Vít Čechovský.

Řada řidičů se však se sněhem na silnici vypořádat nedokázala. „Nehodovost je dnes hodně vysoká, ale většina případů nebyla vážná. Řidiči je dokázali vyřešit i bez účasti policie. Oficiálně jsme dosud vyšetřovali pět nehod,“ popsal odpolední situaci na silnicích Mach.

Do té doby nejzávažnější případ řešili policisté na silnici u Přibic. Nehoda, při které se srazily dva kamiony, přesto nepatří mezi ty nejvážnější. Aktéři střetu vyvázli bez zranění. Škodu policisté vyčíslili na sto tisíc korun.

Ani v následujích dnech se řidiči sněhovým nástrahám zřejmě nevyhnou. Meteorologové totiž slibují sněžení po celý víkend.

PETR KLUSKA