Čeho se návštěvníci dočkají? Hlavní pozornost na sebe přitáhnou vystupující muzikanti a tanečníci. Nespočet zájemců lze předpokládat také o lákadla v podobě jídla s mandlemi a vína hustopečských vinařů. „Připravené jsou vystoupení hudebních skupin i cimbálovky, dětí z mateřských škol i folklorního kroužku, po celý den bude na Dukelském náměstí také řemeslný jarmark. Pro milovníky turistiky a krásné přírody je zase připravená vycházka Mandloňovou stezkou na rozhlednu, vydat se na ni budou moci zájemci individuálně i s průvodcem," uvedla Langová.

Děti ocení zejména jízdu koňským povozem ke stájím Valkýra, kde si budou moci nakrmit zvířata či zajezdit si na koních. „V kanceláři Stálé vinařské expozice potom budou pro nejmenší připravené řemeslné dílničky, vyrábět se bude z mandlí. Muzejní spolek si zase připravil výstavu Jarních dekorací a aranžmá," doplnila žena.

S úderem poledne si na své přijdou zase dospělí. Oficiálně do sedmé hodiny večerní mohou navštívit vinné sklepy a k dispozici bude také ochutnávka mandlových specialit. Své umění předvedou i kuchařky a kuchaři, kteří se utkají v soutěži o nejlepší mandlový recept. V programu je také místo pro kulinářskou show. „Vybrané hustopečské restaurace budou v týdnu až do neděle nabízet speciální mandlové menu. Přijďte ho ochutnat a ohodnotit," vzkázala Langová.

Kdo se chce „utkat" o řád Zlaté mandle, přinese svůj dezert v sobotu v jednu hodinu odpoledne do stanu vedle pódia na Dukelském náměstí. Je potřeba jej označit jmenovkou a názvem. Porota soutěžní dezerty ohodnotí a ve dvě hodiny vyhlásí vítěze soutěže. Pořadatelé poté recept otisknou v Hustopečských listech.

Výběr z programu

Dukelské náměstí

10.00 Country kapela Amulet
11.30 Folkloristé Bučník Habovka
12.30 Cimbalová muzika Eliška
13.00 Hustopečská chasa
15.30 Parní Lucie (Lucie revival)

Dům u synků

10.30 Vycházka s průvodcem Mandloňovou stezkou
10.00 – 13.00 Dílnička pro děti, výrobky z mandlí

Doprovodný program

10.00 – 12.00 Jízdy koňským povozem na statek Valkýra