Do útulné lokality, které tamní obyvatelé říkají Hradíštěk, od dopoledních hodin mířily desítky lidí. Mnozí z celou rodinou.

„Přijeli jsme až z Vysočiny. Objíždíme vinařské akce a tuto si velmi pochvalujeme. Moc se nám v Týnci líbí a pokud se vše uskuteční také příští rok, doporučíme ji i našim známým,“ libovali si například manželé Medovi.

Jejich přátelé pravděpodobně šanci podívat se do Týnce dostanou. Letos šlo o čtvrtý ročník a tamní vinaři, již akci organizují, si pochvalují vzrůstající počty návštěvníků.

„K jednomu zabitému praseti přikupujeme ještě spoustu dalšího zboží, aby lidé, kteří se přijdou podívat ráno, už měli co jíst. Hlavně to ale děláme kvůli dětem, protože ty dnešní, pomalu ani neví, jak prase vypadá. A kdyby v reklamě neviděly krávu fialovou, tak ani tu ne,“ řekl předseda svazu týneckých vinařů Jaroslav Petrla.

Pochoutky vznikající pod rukama dvojice řezníků lidé spojili s ochutnávkou vín. Vybírali vzorky od osmnácti domácích výrobců.

„Nikdo se tím neživí. Jsme nadšenci a vínu se věnujeme ve volných chvílích po práci. Lidi se k nám naučili jezdit, což nás velmi těší,“ dodal s úsměvem Petrla.