Přímo před okny lázeňského hotelu s balneoprovozem v Lednici tak vznikají umělecká díla. „Za nápadem uspořádat tuto akci stojí ředitelka lázní Alena Ďurišová, která se před časem zúčastnila sochařského sympózia v Loučné nad Desnou. Pozvala do Lednice celý kolektiv sochařů, kteří tam tvořili,“ vysvětlil Jaroslav Pecháček, který netvoří i dláty jako někteří jeho kolegové, ale pouze motorovou pilou.

„Je to první ročník. Pokud se ujme, měla by z tohoto přátelského setkání výtvarníků, sochařů, řezbářů a tvůrčích dřevokazů vniknout tradice,“ doplnil Pecháček.
„Chceme, aby v lázních obživla kultura,“ sdělila pracovnice lázní Petra Bártková. Nápad vznikl i kvůli plánované realizaci architektonického projektu zahrady v lázeňském areálu, kde by měla výsledná sochařská díla najít své místo.

Ubytované návštěvníky by podle Bártkové neměla hlasitá činnost před budovou nijak rušit. „Zvolili jsme pro ně prostranství vpředu u silnice. Pokoje lázeňských hostů jsou v zadní straně budovy, takže by je řev motorových pil neměl rušit,“ podotkla Bártková.
Zapravdu jí dala Ivana Nováková z Kyjovska, která si v lednických lázních zakoupila relaxační balíček s ubytováním na čtyři dny. „Nic jsme neslyšeli, dokonce jsme i usnuli,“ svěřila se Nováková.

Umělci zatím mají co dělat, aby stihli svá díla odevzdat včas. „Je to šibeniční termín a hodně práce, ale dá se to stihnout,“ uvedl s úsměvem Pecháček. Vernisáž sochařské výstavy se uskuteční v pátek v šest hodin večer, v sobotu dopoledne bude následovat program pro děti například s ukázkami lidových řemesel. Od čtrnácté hodiny bude na programu dražba prací účastníků řezbářského sympózia. Výtěžek připadne na dovybavení inventářem Mateřské školy v Lednici.