Dva miliony osm set tisíc. Až ktakové sumě se vyšplhala částka za pohořelickou sokolovnu. Ta byla na prodej vdobrovolné dražbě ostravské pobočky společnosti Naxos.

Na čtvrteční dražbu vOstravě se vydali i zástupci pohořelické radnice. Téměř třímilionová suma ale přesahovala finanční možnosti městské kasy. „Vyvolávací cena byla milion sto padesát tisíc. Přihodili jsme padesát, ale další nabídka už byly dva miliony,“ popsal starosta Pohořelic Josef Svoboda průběh aukce.

Jeho přáním bylo sokolovnu získat do vlastnictví města, aby místní nepřišli o možnost tělocvičnu využívat. „Přestože se náš záměr nepodařil, myslím že dražba dopadla vrámci možností pro Pohořelické dobře. Sokolovnu získal provozovatel tamní restaurace a ten má velmi dobré vztahy s místnítělovýchovnou jednotou,“ uklidnil všechny sportovní nadšence starosta.

Majitel restaurace a novopečený vlastník sokolovny Zdeněk Mlčoch potvrdil, že se chce se sportovci domluvit tak, aby byli všichni spokojení. „Není důvod, aby činnosti, které tu dosud byly, nepokračovaly,“ řekl Mlčoch.