Hejtman Jan Grolich sdílel na svém twitterovém účtu krátké prohlášení. „Babiše nemá porazit soud, ale musí prohrát ve volbách," píše v něm. Pro Brněnský deník následně své vyjádření doplnil. „Hlavní důvod, proč nemá být Babiš prezident je, že by byl špatný prezident. To pořád trvá, bez ohledu na rozhodnutí soudu," pronesl.

Rozsáhlejší komentář poskytl Deníku někdejší hejtman Michal Hašek. „Jako advokát samozřejmě respektuji rozhodnutí nezávislého soudu, žijeme v právním státě. Jako bývalý politik konstatuji, že Antibabiš dnes dostal řádnou trhlinu a ukázalo se, jak ošidné bylo, je a vždy bude používání soudních kauz v politice," sdělil Hašek. Poukázal také na fotografii ministra vnitra Víta Rakušana, který se dříve vyfotil na střeše ministerstva s kalendářem, ve kterém měl vyznačené datum zahájení soudního procesu s Babišem. „Dle této logiky by tak měl nyní opět vystoupat na střechu ministerstva a vyfotit se s dnešním rozsudkem. Absurdní, že?" zakončil Hašek.

Kauza Čapí hnízdo: Soud s Babišem a Nagyovou 9. ledna 2023
Kauza Čapí hnízdo: Soud zprostil obžaloby Babiše i Nagyovou

Komentář k rozsudku sdílel také současný premiér a bývalý rektor Masarykovy univerzity Petr Fiala. „Rozsudek nezávislého soudu je třeba respektovat. Na mnoho let probíhající případ, který veřejnost sledovala, si každý vytvořil nějaký názor. Co je ale podstatné: Ty opravdové politické zápasy se v demokracii odehrávají ve volbách, nikoliv v soudních síních. A tato veliká příležitost nás čeká už tento pátek a sobotu. Pojďme k volbám a pojďme řešit budoucnost," sdílel na svém twitteru.

Poslankyně a bývalá radní městské části Brno-střed Marie Jílková byla výsledkem řízení dle svých slov zaskočená. „Co říct, jsem překvapená. Ale pokud se nemá zhroutit demokratické zřízení, je třeba mít základní důvěru v justici, i když s jejími závěry nemusíme souhlasit," napsala.

Od reakce neupustila ani Babišova protikandidátka na hrad a bývalá rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová. „Soud dnes rozhodnul o nevině Andreje Babiše a je potřeba to respektovat. Máme nezávislou justici a tato kauza nebyla zpolitizovaná, jak sám Andrej Babiš tvrdil. Nic to ale nemění na tom, že Andrej Babiš v politice dlouhodobě prosazuje pouze své vlastní zájmy a přispívá k rozvracení demokracie. Ve druhém kole Andreje Babiše porazím," vyjádřila se.