Břeclavsko zasáhly minulý týden bouře a deště. Obyvatelé Mikulova na Břeclavsku se tak minulý týden vzpamatovávali z bleskové průtrže mračen, která ulice města během chvíle proměnila v řeku. Tlak vody dokonce vyrážel poklopy kanalizace. Hasiči museli zasahovat hned na několika místech.

Některé z ulic Mikulova se v pondělí odpoledne změnily na chvíli doslova  v řeku.
VIDEO: Mikulov pod vodou, od zámku tekla řeka. Potopa stihla Vrchlického ulici

Pořadatelé Slavností Břeclav předčasně ukončili páteční program. Důvodem byla silná bouřka, která se nevyhnula ani areálu podzámčí a přilehlému festivalovému kempu. Někteří ubytovaní přespali na zimním stadionu.

Silná bouřka v Břeclavi: Kemp Slavností vyplavila voda. Lidé spali na stadionu
Silná bouřka v Břeclavi: Kemp Slavností vyplavila voda. Lidé spali na stadionu

Dohromady na šesti místech mohou nyní sjet řidiči z dálnice D2 mezi Brnem a státní hranicí se Slovenskem. Do budoucna má přibýt další. A to mezi sjezdy u Hustopečí a u Podivína. Ředitelství silnic a dálnic pracuje na jeho přípravě.

Dálnice D2 na jižní Moravě
Dálnice D2 se rozšíří o další sjezd, bude sedmý. Příprava už začala

V zážitek pro všechny smysly se o prvním červnovém týdnu mění procházka areálem lednického zámeckého parku. Zahradníci tam v těchto dnech dokončují výsadbu letniček, které postupně nahradily jarní tulipány. Jeden z nejnavštěvovanějších a nejkrásnějších zámků v zemi provoněly především růže a rozzářily jej afrikány či begonie.

Lednický zámecký park krášlí letničky.
Zámecký park v Lednici rozvoněly růže. Zahradníci dokončují výsadbu letniček

S okamžitou platností byla uzavřena oblíbená rozhledna Maják na pomezí katastrů obcí Rakvice, Přítluky a Zaječí. Důvodem je její špatný technický stav. Ve středu dopoledne o tom informovalo vedení Přítluk.

Mrazivá procházka k rozhledně Maják na Přítluckou horu. Archivní foto.
Oblíbenou rozhlednu nad Přítlukami uzavřeli. Kvůli hnilobě a dřevokaznému hmyzu

NEPŘEHLÉDNĚTE: Slavnosti Břeclav pokračovaly druhým dnem. Najdete se na fotkách?

Zdroj: Deník/Iva Haghofer