Hlavním tématem minulého týdne byla tragická událost v Břeclavi, kde na dvanáctiletého chlapce spadla na hřišti kovová branka. Na místě zasahovali záchranáři, jejich snaha však byla marná.

Nehoda. Ilustrační foto.
Na dvanáctiletého chlapce v Břeclavi spadla branka. Svým zraněním podlehl

Se souhlasem truchlící rodiny vzniklo oficiální pietní místo u fotbalového hřiště Slovan na třídě 1. máje. Lidé tam mohou zapálit svíčku či položit květinu.

Zemřel nadějný fotbalista Jakub Pospíšil. Bylo mu 12 let.
Zemřel nadějný fotbalista MSK Břeclav. Pietní místo je u fotbalového stadionu

V pátek už na hřišti branka chyběla. „Branka byla odvezena na pokyn policie," sdělila v pátek na dotaz Deníku mluvčí břeclavské radnice Ivana Solaříková. Vedení města chce dát všechna hřiště důkladně prohlédnout.

Hřiště na břeclavském sídlišti Na Valtické se stalo ve středu večer dějištěm tragédie. Zemřel dvanáctiletý chlapec. V pátek už byly na místě desítky svíček.
Tragédie v Břeclavi? Už je objednaná velká kontrola všech hřišť ve městě

Prokletá vteřina. Tragicky, pod spadenou brankou, skončil život velkého fotbalového talentu z Břeclavi. Kubíkovi bylo pouhých dvanáct let, přesto se nesmazatelně zapsal do srdcí mnoha lidí, kteří milují nejpopulárnější týmovou hru na světě.

Zemřel nadějný fotbalista Jakub Pospíšil. Bylo mu 12 let.
Kubík z Břeclavi teď kope ve fotbalovém nebi

Stovku perel poházela ve středu Zlatovláska na trávník před zámeckým skleníkem v Lednici na Břeclavsku. Filmaři v areálu v těchto dnech natáčí scény do známe pohádky v novém provedení.

Lednický zámek se proměnil v sídlo princezny Zlatovlásky.
Pohádkové království v Lednici: zatím utajená Zlatovláska zde rozsévá perly

Se startem letních prázdnin v Mikulově vejde v platnost nový systém parkování. Ten město rozdělí do tří zón. Radnice si od novinky slibuje zpřehlednění i úlevu pro místní.

Nový systém parkování bude v Mikulově platit od 1. července.
Konec potíží s parkováním v Mikulově? Nový systém má nahrávat místním