„Po vyhodnocení loňského roku jsme se rozhodli letošní akce nezúčastnit. Drakiádu jsme už měli, takže nepotřebujeme další. Navíc akce 'na hranici' se soustřeďovala spíš na dospělé než na děti," odůvodnil starosta Starovic Antonín Kadlec. Ačkoli loni tvrdil, že se symbolické setkání Hustopečských a Starovických na polní cestě mezi obcí a městem setkalo s velkým ohlasem.

Předseda Spolku všehoschopných, kteří program připravují, si rozhodnutí starosty vysvětluje zaneprázdněností Starovických. „Těch akcí je hrozně moc, takže spolupráce mezi námi bude asi chvíli stagnovat. Ze Starovic tam asi nikdo nebude," spekuloval předseda hustopečského spolku Miroslav Vodák.

Název akce proto změnili z „Město vítá vesnici" na „Město vyhlíží vesnici". Organizátoři opět vyzývají návštěvníky, aby přišli v dobových róbách ze sedmnáctého až devatenáctého století. Součástí pestrého programu je například házení lyží do žita.

Jak Vodák řekl, o přerušení spolupráce nepřemýšlí. To potvrdil i starosta Starovic. Podle něj je možné, že se příštích ročníků Starovičtí opět zúčastní.

ADÉLA JELÍNKOVÁ