Na diskotéku Brooklyn v Zaječí přijede v pátek 19. září skupina CODE RED. Prvních sto návštěvníků získá jejich album zdarma. Jedná se o vůbec první vystoupení této kapely na jižní Moravě.

VÝHERCI DVOU LÍSTKŮ NA VYSTOUPENÍ SKUPINY CODE RED:


Karla Hladíková, Břeclav
Hana Šťavíková, Velké Pavlovice
Milan Vojta, Břeclav
Alena Andělová, Břeclav
Jiří Valenta, Milovice
Monika Košťálová, Břeclav

Projekt CODE RED začínal v prvopočátku jako trio. U zrodu byla Maria, která pochází z Ukrajiny a dva mladíci Mauro a Marco. Než se CODE RED dali dohromady, každý se ke zpěvu dostával po svém.

Maria už od dětství tíhla ke zpěvu. Žádné panenky, žádní plyšový medvídci. Ona si raději vzala mikrofón, kazeťák a hrála si na zpěvačku. Už v deseti letech se dostala na prkna, která znamenají svět. Bylo to na základní škole, kdy začala zpívat před publikem a věděla jistě, že tohle je její budoucnost.
V šestnácti letech začala vystupovat s kapelou a zkoušela různé hudební castingy. Při nich se seznámila se sympatickými mladíky Maurem a Marcem.

Oba dva už od mala nesmírně bavila muzika stejně jako Mariu. A tak se jim pomalu začal plnit dětský sen. Na castingu si jich všimli producenti Ivo Moring (D.J. Ötzi, Christina Stürmer, Banaroo) a N-Dee (No Angels, BroSis, D.J. Bobo) a začali s nimi spolupracovat.

Původně tedy začínali ve třech, ale Marco musel skupinu opustit a věnovat se své profesionální kapele, se kterou měl již uzavřenou smlouvu, a tak v projektu CODE RED zůstali pouze Maria a Mauro. Producentský tým Ivo Morninga pro ně složil několik hitů na míru (Senor Pompedor, 2sexy4u), se kterými sklidili obrovský úspěch především v Německu a Rakousku.

V roce 2007 si vzala pod křídla projekt CODE RED společnost Flash Entertaiment. A tady začal pro skupinu CODE RED absolutní mega boom. Dostali se na přední příčky všech evropských rádiových i televizních hitparád, včetně TV stanic VIVA a MTV. V dubnu letošního roku začínají pracovat na svém debutovém albu. Ale s malinkou změnou a to v obsazení. Mauro odchází, kvůli studiu, které chce postavit na první místo a na CODE RED přestává mít čas. Zatímco Marco dokončil spolupráci se svou původní skupinou a vrací se do CODE RED.

Dále pokračují tuto úspěšnou hudební jízdu Maria a Marco. Nyní těžce pracují v nahrávacím studiu na svém albu Partycode.