Výstava představuje zhruba sto padesát šperků právě od Vojtka a Elišky Kováříkové. Jeho výrobky jsou ze dřeva. „Při práci se dřevem se může člověk i dívat na televizi, ale musí pořád smirkovat a brousit,“ zmínil Vojtek.

Kováříková představuje v Galerii 99 svá díla z kovu. Konkrétně ze stříbra, cínu a mosazi. Nejraději pracuje právě se stříbrem. „Má krásnou měsíční bílou barvu, třeba platina je více do šeda,“ uvedla Kováříková.

Při své tvorbě si bere inspiraci například z kůry stromů nebo stromů samotných. „Mám ráda kontrast lesk a mat, začala jsem hodně dělat reliéfní věci. Nechci tvořit jen šperky, které mají pouze uměleckou hodnotu, ale měly by zdobit, promýšlím je ze všech stran,“ sdělila Kováříková.

Vernisáž výstavy se konala v úterý v podvečer, doprovodilo ji klavírní a houslové hudební vystoupení. Vzpomněli také na zesnulého umělce Zdeňka Řezníčka, který se nové výstavy nedožil. I jeho obrazy měly být původně její součástí.

Zájemci si mohou díla prohlédnout od úterý do čtvrtka mezi druhou a pátou hodinou odpolední. Až do sedmnáctého července.