„Na kožním oddělení jsem ležel dvanáct dnů. Všechny pobyty lékaři urychlovali stím, že to tady končí. Lidé si povídali otom, že nemocní se budou muset léčit ambulantně nebo jezdit ležet do Brna či do Kyjova,“ popisoval Pokorný.

Skutečnost je jiná. „Rozšíříme ambulantní část. Lůžkovou péči bude nemocnice poskytovat ve stávajícím rozsahu, ale stím, že pacienty umístíme podle diagnóz na lůžkových odděleních nemocnice,“ sdělila ředitelka břeclavské nemocnice Janka Bambasová.

Na kožním oddělení sdvaceti lůžky chybělo dostatečné využití, když vněm bylo třeba jen osm pacientů. „Lidem samozřejmě chceme vyjít vstříc. Na konkrétní oddělení bude za pacienty docházet kvalifikovaný kožní lékař, který se oně postará,“ uvedla Bambasová.

To ale není vbřeclavské nemocnici jediná změna. Skončil iprovoz lůžkové části následné péče pro dlouhodobě nemocné pacienty. Náhradou jsou léčebny dlouhodobě nemocných ve Valticích nebo vHustopečích. „Kapacitu lůžek jsme nevyužili. Byla asi padesátiprocentní,“ řekla Bambasová. Opravované prostory využije nemocnice pro lůžkové oddělení rehabilitace.

Ředitel nemocnice vsousedních Valticích Ivo Koneš rušení lůžek následné péče vbřeclavské nemocnici přivítal. Valtické zařízení totiž slouží právě dlouhodobě nemocným pacientům. „Považuji to za dobrý krok. Podle mne je logické, že se otyto pacienty budeme starat my a břeclavská nemocnice lůžka využije pro akutní péči,“ řekl Koneš.