Návštěvník na ní ušetří jedenašedesát korun. Původcem nápadu spojit síly je kastelán valtického zámku Michal Tlusták. Podle něj to vzájemně přitáhne sortu návštěvníků Salonu vín i na prohlídku zámku a opačně.

„Dnes jsou návštěvníci navíc zvyklí na jakési balíčky služeb. Také chceme, aby se nám tu zdrželi déle než hodinu v návštěvním okruhu. Považoval jsem proto za žádoucí spojit prohlídky, když už jsme v jedné budově,“ prozradil kastelán, co ho k myšlence spojení nabídky přivedlo.

Stejný názor sdílí i ředitel Salonu vín České republiky Pavel Krška. „Přišlo nám logické nabídnout návštěvníkům stejný program. Navíc je to dnešním trendem. Část jich přijde na prohlídku Salonu vín i zámku. Je to pro nás i přehlednější a pro zájemce o prohlídku obou zajímavostí pohodlnější. A navíc ušetří,“ souhlasil Krška.

Poukázal rovněž na to, že spojení se zámkem využijí i v propagaci. „Přihlásili jsme se do propagačního projektu Jihomoravského kraje a Dolního Rakouska. Pokud nabídneme tento komplexní program, je to lepší,“ vyzvedl ředitel další důvod.

Podle jeho názoru se tím zvedne i návštěvnost zámku a Salonu vín. „Děláme to pro naše zviditelnění. I když nárůsty návštěv máme, o návštěvníky je dnes třeba bojovat. Proto je každá další nabídka o vylepšení dobrá,“ podotkl Krška. Dodal, že obě instituce plánují spolupracovat i v dalších letech.