Nápad chválí i místní. „Určitě je dobrá myšlenka, aby budovu využívaly podivínské spolky. Ale přiznám se, že ještě tamní prostory neviděla, takže nevím, jak to tam po rekonstrukci vypadá," sdělila například Podivínčanka Markéta Gálová.

Kromě zázemí pro základní uměleckou školu v horním patře a tří kluboven v přízemí jsou v budově i další prostory k využití. „Ve sklepě je multifunkční prostor pro setkávání, pro přednášky či výstavy. Ve dvoře vzniká menší amfiteátr," nastínil Důbrava.

KERAMIKA I TECHNIKA

Podle něj se náplň Spolkového domu teprve rozjíždí. „Nově je tam přestěhovaná keramická dílna, máme předjednanou i výtvarnou dílnu. Chtěl bych tam mít také nějaký modelářský nebo technický kroužek, abychom dostali děti k technice," zmínil radní.

Budova je v majetku města, které spolkům prostory půjčuje. „Jsme rádi, že se najdou lidé, kteří vedou smysluplné spolky. O nájemném neuvažujeme, spíše počítáme s tím, že se uživatelé budou podílet na úklidu. Ale to budeme teprve řešit. Chceme, aby to měl nějaký spolek na starosti a řídil tamní režim. A my bychom byli jenom takovým arbitrem v případě sporů," nechal se slyšet Důbrava.

Město budovu bývalého Kovomatu koupilo v roce 2010. S rekon­strukcí začalo v minulém roce. Na zateplení získalo více než dvoumilionovou dotaci z evropských peněz, dalších více než osm milionů pokrylo z vlastní pokladny.