Podle dokladu Dočasky.cz odevzdali 119 kilogramů víček. Při ceně šest korun za kilogram tam měli dostat celkem 714 korun. Černá se pokoušela s firmou telefonicky i e-mailem spojit, ale neúspěšně. „Nikdo nám neodpovídal ani na e-maily,“ tvrdí Černá, které jde podle jejích slov především o princip. Soudit se nechce.

Deník Rovnost s problémem oslovil jednatele firmy Petra Horkého. „Slovo Dočasky slyším teď poprvé od vás. Vůbec nevím, kdo to je. Ať nás zkontaktují e – mailem,“ prohlásil jednatel.

Později napsal, že mezi jeho společností a sdružením z Lanžhota není žádný obchodní vztah. Svá slova opírá o tvrzení, že Dočasky.cz mají podle pravidel výkupu u jeho společnosti povinnost vystavit na zboží daňový doklad. „To se dle naší evidence nestalo, faktura nám dodána nebyla, a proto mezi našimi společnostmi neexistuje žádný právoplatný obchodní vztah,“ uvedl Horký.

Břeclavský advokát Jiří Košíček zabývající se obchodním právem si však myslí něco jiného. „Když někomu něco dám, mám nárok na zaplacení. To se nedá podmiňovat tím, že vydám ještě daňový doklad. Ten, kdo něco někomu dal, má nárok na patřičné protiplnění, a to v obvyklé ceně,“ reagoval Košíček.

Dočasky.cz nejsou jediní, kdo řešil podobný problém. Spolupráci s firmou před časem ukončila také Břeclavanka Adriana Čulenová, která sbírá víčka pro svou nemocnou dceru. „Vezli jsme kolem tuny víček na pobočku v Brně a řekli nám, že maximálně do tří týdnů budeme mít peníze na účtu. Pořád se ale na něco vymlouvali, pak jsme asi po třech měsících peníze dostali, ale já jsem s nimi skončila. Byla to sprosťárna,“ sdělila Čulenová. Problémy s firmou v minulosti řešili také lidé z Klatovska.