Lidé sepsali petici za odstranění takzvané rezervy R3 z návrhu územního plánu. „Obáváme se, že případná stavba na Svatém kopečku nenávratně poškodí unikátní charakter místa,“ uvedl za petiční výbor Pavel Sameš.

Žádný oficiální projekt na stole není, podle Sameše se ale v lokalitě plánuje stavba komerčního charakteru. „Tato rezerva by v budoucnu usnadnila vznik dalších staveb i na sousedních parcelách,“ tvrdí petiční výbor.

Nesouhlasnou připomínku podali také ochránci přírody. V druhé zóně ochrany vylučují jakýkoliv záměr směřující k většímu využívání cenného území. „Rezerva by byla první krok k možné změně,“ vysvětlil zástupce vedoucího Správy chráněné krajinné oblasti Pálava Jiří Matuška.

Sameš sdělil, že pro petici sesbírali přes šest set fyzických podpisů a víc než sedm stovek na internetu. Námitku už petiční výbor předal na městský úřad.

Mikulovský starosta Rostislav Koštial upozornil, že požadavky občanů k územnímu plánu projednávalo město už dřív. „Proces je daný, dodržujeme všechna pravidla,“ řekl. Na novém územním plánu vedení města pracuje pět let, starosta ho chce schvalovat na jaře příštího roku.