Dlouhý spor o tréninkové hřiště s umělou trávou je konečně uzavřen. Plochu i s pozemky získá darem město Břeclav a fotbalový klub jej tak bude moci využívat bez nejmenších problémů.

„Jsme velice vděčni, že se k tomu problému město takto postavilo. Hlavní plocha navíc, která se dá využívat za každého počasí, se vždy hodí,“ prohlásil spokojený sportovní ředitel Městského sportovního klubu Radek Rabušic.

Přesto, že trávník dostalo město darem, zaplatí za něj kolem tří milionů korun. Tolik činí částka, kterou město převede na účet občanského sdružení SK Tatran Poštorná. Za tou stojí bývalý mecenáš druholigového fotbalu v Poštorné a známá osobnost českého fotbalu Rudolf Baránek spolu s Ivanem Omachlíkem.

„Jde o to, že přestože sdružení dostalo na stavbu hřiště dotace, muselo ještě z vlastních prostředků zajistit úpravu okolí a další projektování. Především se jednalo o přestavění volejbalových kurtů, které se musely přesunout. Jinak by se na umělé trávě nedaly hrát všechny soutěže,“ vysvětlil tajemník břeclavské radnice Dalibor Neděla.

Přesto, že dar rozhodně nebyl úplně zadarmo, panuje na radnici s dohodou spokojenost. „Získali jsme majetek v hodnotě patnácti milionů. Zároveň s darovací smlouvou jsme tak sjednávali dohodu o narovnání. Nejdůležitější je, že umělou trávu bude moct využívat tým dospělých i mládež,“ přiblížil Neděla. Tajemník břeclavské radnice navíc vidí v čerstvě nabytém hřišti třetí generace i zdroj zisku pro klub.

Částka za pronájem „umělky“ je však podle sportovního ředitele klubu a trenéra v jedné osobě zanedbatelná a rozhodně nestojí první v řadě pozitiv. Jednání, která nedávno dospěla do šťastného konce pro břeclavský fotbal, se táhla dlouho. Tvrdě se licitovalo, ale problém byl také v tom, že obě strany musely vypracovat potřebné právní dokumenty.

„Nešlo o to, že by někdo jednání úmyslně prodlužoval. Nezbytné ku prospěchu bylo, že jsme si vyjasnili určité věci. Je to každopádně velký úspěch. Ať už ke vztahu města ke sportu, tak mládeže ke sportu. Je to přínosné pro všechny,“ hlásil Zdeněk Janíček, člen pracovní skupiny, která více než rok dar domlouvala.

Jak jsou s obchodem spokojeni zástupci občanského sdružení SK Tatran Poštorná, se nepodařilo zjistit. Ivan Omachlík se k otázce odmítl vyjádřit.