Stále oblíbenější formě, kdy komik vystupuje sám ve stoje před publikem, propadl 
v posledním roce. Využívá při tom dlouholetých zkušeností z divadel. „Poprvé jsem si to připravil při loňském desetiletém výročí souboru Bedřicha Kaněry, od té doby se snažím vystoupit alespoň jednou za půl roku," vypráví Tomešek, jenž jinak pracuje jako vedoucí hotelové recepce.

Příznivci žánru stand up, kterým je známý například Lukáš Pavlásek nebo Iva Pazderková, brzy okusí jeho humor v břeclavské knihovně. Tomešek tam vystoupí 28. května od šesté hodiny podvečerní. „Vlastní specifickou roli zatím nemám, snažím se ale nevyužívat sprostá slova 
a vystoupení také přizpůsobuju publiku. Dost improvizuju," líčí Tomešek.

K přechodu na sólové výstupy ho popíchl nedostatek času, kdy mu pracovní povinnosti 
v Nymburce nedovolují časté divadelní zkoušky 
s ansámblem na jihu Moravy. „Stand up komikem bych se ale ani po roce nenazval. Začínám," zůstává Tomešek nohama na zemi, ačkoliv jeho výstupy rozesmály už nejednu tvář.

Jak zkouší? Zrcadlo vynechává, raději pochoduje po bytě a mluví. Stěžejní je pro něj intonace hlasu. Ve vyprávění o svém koníčku také líčí, že ho dokáží zaskočit nečekané reakce publika. Třeba když se smích ozve ve chvíli, kdy jej nečeká. A pak také, když tváře spíše zamrzají. „Už se mi to stalo, je ale důležité jet dál. Stejně jako 
v divadle. Jakmile se divák nezasměje ani na dalším místě, kde by měl, odchází. Tak daleko to u mě ještě naštěstí nedospělo, za což jsem moc rád. Nejsem ale tak sebevědomý, abych si myslel, že se to nestane. I pak to bude cenná zkušenost," dodává Tomešek.