„Začali jsme na začátku prosince. Obyvatelé Velkých Pavlovic přinesli téměř dvě stě padesát starých lékárniček, které už nepotřebují. Materiál jsme roztřídili, plastové obaly jsme odevzdali a hodonínské Charitě jsem ve čtvrtek odvezla jen to, co potřebují. Tedy obvazy a náplasti,“ měla radost z velkého zájmu mezi lidmi pracovnice velkopavlovické knihovny Dana Růžičková. Do knihovny by už tak lidé lékárničky nosit neměli.

Kde je však ještě sbírají, to je první stupeň základní školy v Moravské Nové Vsi. „S nápadem přišly samy děti po Vánocích, tedy konkrétně členové zdravotního kroužku,“ usmívala se učitelka a zároveň vedoucí kroužku Jana Komosná.

„Žáci nosí lékárničky rovnou do školy, ale zapojili se i do odpolední akce, kdy mohl nepotřený materiál přinést do školy každý. Zatím jsme jich vybrali asi sedmdesát. S Adrou, které pak věci odevzdáme, se ještě musíme domluvit, o co by měla největší zájem. Něco si možná necháme i my pro náš kroužek,“ dodala Komosná. Velký úspěch měla akce i ve Velkých Němčicích, kde se sbírání lékárniček ujala tamní základní škola.

„Zájemci mohou nosit lékárničky až do konce ledna, už jich máme vytříděných přes osmdesát. A stále nové přibývají. Akce má jednoznačně úspěch,“ pochvalovala Velkoněmčické, ale i obyvatele okolních obcí, kteří přispěli materiálem, učitelka Ilona Mrkvicová. Ještě pár dní mohou lékárničky nosit do knihovny i obyvatelé Lanžhota, který také pomůže hodonínské Charitě.