V centru Staré Břeclavi u kulturního domu by lidé měli zaparkovat na desítkách stání. „Naprojektováno jich máme zatím sedm, ale pracuje se na dalších. Celkem jich bude přibližně třicet,“ přiblížil projekt místostarosta Břeclavi Pavel Dominik.

Lidé přítomní v kulturním domě Na Obecní přijali tuto zprávu s nadšením. „Pokud místa vydláždí, tak proč by nám to vadilo. Zeleň, která je před chodníky, je stejně zničená od parkování, takže to bude jen lepší,“ souhlasila se změnami Marie Čapková.

Padl i návrh, že před poštou by stání mělo být časově omezeno, aby se nestalo, že lidé zde zaparkují a budou místo blokovat třeba celý den. Zbývající stání by však podle starosty měla být zadarmo. „Platí se jen v centru města. Pokud lidé zaparkují například před svým domem, vyhnat je nemůžeme, stání jsou veřejná,“ uvedl Dymo Piškula.

Snad ještě více obyvatele trápí špatný stav silnic. Vedení radnice hodlá opravit vozovku na ulici generála Šimka, kde by měla také vzniknout nová místa pro parkování. Uvažuje se i o Mánesově. „Chybí tam chodníky. Obě ulice by mohly být do roka hotovy,“ přislíbil místostarosta Pavel Dominik.

František Pafkovič si postěžoval, že v ulici Říční najíždí těžká technika až téměř k domům. Podle něj by bylo zapotřebí cestu oddělit patníky. „V této ulici se dělala kanalizace a cestu jsme pak uvedli do původního stavu. Těžká technika tam asi bude jezdit i nadále, mají se tam stavět rodinné domy. Ale bavili jsme se o tom, že by se asi na padesátimetrovém úseku silnice nějak oddělila od travnatého pásu. I když i tam uvažujeme o parkovacích stáních,“ přiznal Dominik.

V současné době opravuje město silnici v ulici U Rybníka a v plánu má letos radnice ještě ulici U Lesa a Rybářskou uličku. Náklady odhaduje Dominik na přibližně deset milionů korun.