Mírné změny doznalo vedení Břeclavi jen na pozici místostarostů. V roli statutárního vystřídal sociálního demokrata Jaroslava Válku Svatopluk Pěček z hnutí ANO. „Zůstáváme v koalici, nově i s lidovci. Chceme navázat na předcházející čtyřletou spolupráci a pokračovat v rozjetých projektech,“ řekl Pěček.

Vedle něj a Války je nově třetím místostarostou Richard Zemánek za KDU-ČSL.

Podle staronového starosty Dominika ale mají všichni, kteří chtějí pro město pracovat, dveře otevřené. „Kromě domova s pečovatelskou službou a obřadní síně v Charvátské Nové Vsi chceme řešit v tomto volebním období i rozsáhlou rekonstrukci domova důchodců,“ nastínil plány Dominik.

Noví radní Břeclavi
Starosta Pavel Dominik (Pro Region), 1. místostarosta Svatopluk Pěček (ANO 2011), místostarosta Jaroslav Válka (ČSSD), místostarosta Richard Zemánek (KDÚ-ČSL), radní Olga Kelemenová a Zdeněk Janíček (oba Pro Region), Milan Klim a Petr Dlouhý (oba ANO) a Zdeněk Urban (ČSSD).

Vítězové voleb v okresním městě Mladí a neklidní zůstávají v opozici. Ve všech navrhovaných bodech na volbu starosty, místostarostů a složení rady hlasovali proti. „V opozici chceme být tvrdí, ale spravedliví. Nebudeme zákeřní, ale po zkušenostech z minulých let víme, že je co kontrolovat. Budeme se snažit svůj názor prosadit i mimo koalici,“ prohlásil jejich lídr Jakub Matuška.

Mimo devítičlennou radu jsou také komunisté, SPD, Naše Břeclav a společná koalice ODS, TOP 09 a Svobodných.
Opozice má své zastoupení alespoň ve významných výborech. Finanční povede Jakub Matuška z Mladých a neklidných, kontrolní pak komunistka Dagmar Švendová.