„Odešel jsem předčasně kvůli tomu, co tam uvedla. Vyprovokovala mě. Jestli se zbytek zastupitelů na něčem dohodl, netuším. Hned další den až do ustavujícího zastupitelstva, které bude čtvrtého května, jsem si vzal dovolenou,“ sdělil Ott.

Jeho bývalá žena kandidovala v řádných podzimních komunálních volbách za KDU-ČSL. Jenže všichni lidovci zvolení do zastupitelstva se po volbách svého mandátu vzdali. Volby se tak musely v sobotu devátého dubna opakovat.

Starosta Ott je podle svých slov připravený opět vytvořit koalici s místostarostkou Janou Dmitrievovou, jejíž nezávislí získali dva mandáty. Se Sdružením nezávislých, kde figuruje Ott, se mohou v sedmičlenném zastupitelstvu opřít o čtyři hlasy.

„Máme rozpracované projekty, pokud tomu nic nebude bránit a budu oslovená, tak do funkce místostarostky půjdu znova,“ nechala se slyšet Dmitrievová. Z povolebního jednání zastupitelů má dobrý pocit. „Udělali jsme za vším velkou čáru a všichni pochopili, že nejdůležitější je pokračovat dál, něco dokázat a ne nějaké osobní spory nebo šarvátky,“ podotkla.