„Mluvené slovo je vždycky lepší než mejlovky, to já říkám vždycky. Mám radost z toho, že Jihomoravský kraj něco takového pořádá,“ pochválil krajské vedení starosta Jevišovky Michal Vago. Zmínil i konkrétní oblast, ve které se díky tomu lépe orientuje. „Jedná se o dotace z životního prostředí, kdy se můžeme přímo poradit s panem hejtmanem, nebo s vedoucí příslušného odboru přímo na místě,“ sdělil Vago.

„S panem radním Pospíšilem jsme dnes chtěl projednat záležitost, která nás trápí. Jedná se o cestu z Drnholce do Jevišovky, která je v dezolátním stavu a neslouží svému účelu. Poznali jsme to hlavně v době povodní,“ dodal Vago, který by rád na schůzce s radním našel východisko. Komunikace prostřednictvím e-mailu je pro něj každopádně příliš neosobní.

Stejně se k setkání starostů s jihomoravskými představiteli vyjadřuje i lednický starosta Libor Kabát. „V obcích máme internet, takže to vypadá relativně jednoduše. Člověk sedne k počítači a vyhledá, co potřebuje. Já bych ale taková jednání vůbec nepodceňoval. Zdůrazní se při nich konkrétní věci a zopakují kontakty,“ uvedl Kabát. Jak říká, starostou je už několik volebních období, takže řadu věcí zná už z dřívějška. Jinak jsou na tom ale jeho kolegové. Někteří z nich mají za sebou necelý rok ve funkci, takže je pro ně podle lednického starosty každá informace velmi cenná.