Kdo by se na post místostarosty hodil víc? HLASUJTE v pravé části obrazovky.

Můžete také napsat svůj názor do DISKUSE na konci článku!

„Pokud se něco zásadního nezmění, dá se předpokládat, že navrženi budou Martin Radkovič a Jiří Rufer. Tato jména už ostatně veřejně padla při prvním pokusu o odvolání bývalé místostarostky,“ podotkl Piškula.

Radní Martin Radkovič, který kandidoval za Pro Region, připustil, že o nabídce na místostarostovský post neslyší poprvé. „Nebudu to skrývat, bylo by to nefér. Ještě se ale může odehrát spousta věcí. Musíme to nejprve projednat v Pro Regionu a také by se k tomu měl vyjádřit náš koaliční partner. Proto nechci předbíhat,“ řekl Radkovič.

Pětatřicetiletý soukromý dopravce by coby místostarosta Břeclavi viděl svoji parketu hlavně v oblasti kultury. „Mám ji na starosti už nyní,“ potvrdil Radkovič, který je činný i ve Slováckém krúžku Charvatčané.Jiří Rufer Martin Radkovič

Ani zkušený Jiří Rufer, který se do zastupitelstva dostal jako člen dnes již zrušeného místního sdružení ODS, nemá dosud úplně jasno. „Pokud dostanu nabídku, budu o ní vážně uvažovat. Zatím to vidím tak na pětasedmdesát procent pro. Je řada věcí, které jsou rozdělané, a je nutné je dokončit,“ konstatoval.


O nových tvářích města by se mělo hlasovat na únorovém zastupitelstvu. „Je to potřeba, nevíme, kam dřív skočit. Obě zmíněná jména budou určitě ve hře. Může se ale ještě objevit i další kandidát,“ připustil starosta Břeclavi.