„Máme předávací protokoly, uskutečnila se kolaudace, už zbývá jen kolaudační rozhodnutí,“ oddechl si starosta Staroviček Vladimír Drbola.

Celý projekt trval od loňského března, tedy třináct měsíců. „Je to splašková kanalizace. Pro obec je velký přínos, že budeme mít v pořádku vypouštění odpadních vod, vyhneme se tím například případným pokutám,“ vysvětlil starosta.

Zároveň poukázal, že byť bude obec provozovat čistírnu sama, zvýší se stočné. „Ale doufáme, že bude nižší než má třeba firma Vodovody a kanalizace,“ vzkázal Drbola lidem.

Projekt stál bezmála osmdesát milionů korun. Většinu peněz zaplatila obec z dotací Evropské unie. Asi sedmnáct milionů musela dát ze svého. „Byť to byl nejdražší projekt v naší historii, jsme optimisté a chystáme spoustu dalších akcí. Ale už menších, jako například chodníky či dětské hřiště,“ svěřil se starosta.

Drbola doufá, že na rekonstrukci kanalizace naváže také oprava hlavní silnice, která obec protíná. Snaží se docílit domluvy se silničáři, aby měla rekonstrukce průtahu přednost například před opravou silnice mezi Hustopečemi a Starovičkami.