„Nahrazujeme v obci řadu dřevin, které už neplní svojí funkci, nebo nejsou zdravotně v pořádku. Tématu životního prostředí věnujeme velkou pozornost. Ale podotýkám, že s rozumem,“ usmíval se starosta obce Antonín Kadlec.

Loni vysadili podél cyklostezky vedoucí do Hustopečí na šestašedesát vzrostlých stromů. Desítky dalších plánují dosadit letos. „Když jsme vysadili duby, měli jsme plnou hlavu starostí, abychom je vůbec udrželi při životě. Ono to totiž není jen o tom, získat dotaci na jejich pořízení, a vysadit je. Zcela zásadní je následná péče. Kupříkladu v roce 2015, kdy panovalo extrémní sucho, jsme měli problém se zavlažováním. Využili jsme veškerou vodu z rybníka,“ vzpomněl starosta.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkProjekt monitoringu a obnovy výsadby v obci před pár lety pro obec zpracovali odborníci z lednické Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity. „Nadále pak spolupracujeme s krajinářskou architektkou Janou Janíkovou z Brna. Na základě jejích rad jsme řadu stromů obměnili, mnohé, které už neměli budoucnost, jsme zlikvidovali a nahradili je jinými. V obci tak našly místo střemchy, nebo z poslední doby kupříkladu kdoule,“ zmínil Kadlec.