„Turistické informační centrum připravilo od sobotní desáté hodiny dopolední prohlídku, která zájemce seznámí s historií osídlení, zavede je do zámeckého sklepení s obřím sudem a provede židovskou čtvrtí," zve ředitelka pořádající společnosti Mikulovská rozvojová Marcela Koňáková.

Odpolední Liechtensteinské slavnosti na horním nádvoří zámku nabízejí středověkem inspirovaná taneční a hudební vystoupení. Symbolické předávání klíče připomene okamžik, kdy panství Mikulov přešlo do rukou Liechtensteinů. Na programu je i divadelní představení a večerní promítání v nástupním sále.

Dietrichteinskou hrobku od čtyř hodin rozezní koncert barokní a romantické hudby. „Uznávaný varhaník Adam Viktora zahraje na nedávno opravený nástroj od významného varhanáře Jakoba Deutschmanna z roku 1851. Po koncertě se mohou návštěvníci těšit na exkurzi u varhan s ukázkami hry na nástroj a výkladem o jejich stavbě a historii, lákala dále Koňáková.

Od sedmnácti hodin je 
na historickém Náměstí před sgrafitovým domem U rytířů připravená ochutnávka vín 
s cimbálovou muzikou Kapura. Celý víkend protkají také prohlídky vinařství Galant spojené s ochutnávkou.

Mikulovské regionální muzeum zpestří zajímavou nabídkou i neděli. Příznivci historie jsou zvaní od deseti do šestnácti hodin na horní nádvoří zámku na interaktivní výstavu zbraní. Odpoledne je pak připravený doprovodný program v expozici Římané a Germáni 
a ve dvě hodiny také komentovaná prohlídka.