„Dohodli jsem se, že než teď, bude vhodnější začít zkraje jara. Shodli jsme se na tom s projektantem i mistrem firmy, která rozhlednu postaví. Nevíme totiž, jaké bude počasí,“ sdělil starosta Přítluk Stanislav Ludvík.

Dělníci a řemeslníci přichystají přes zimu potřebný materiál. Na stavbu pak budou mít zhruba čtyři měsíce. Za návrhem rozhledny stojí stejný projektant, který se podepsal pod stejné stavby také v Boleradicích či Velkých Pavlovicích. „Dostali jsme dotaci dva miliony sedm set tisíc korun. A protože na tom spolupracujeme tři obce, každá přidá zhruba sto šedesát tisíc,“ řekl Ludvík.

Rozhledny se v poslední době staly hitem břeclavského regionu. Každá nabízí unikátní výhled a každá láká turisty. Bude jich dost pro další „Dělali jsme kvůli průzkum. Z Velkých Pavlovic jsme dostaly informace, že se v žádném případě nemusíme bát, že by bylo málo návštěvníků. Spíše naopak. Dojde k výborné propojenosti. Určitě rozhledna nebude stát ladem,“ je si starosta jistý.

Myšlenka na vystavění dřevěné rozhledny vzešla už v roce 2007. Začít se stavbou se původně mělo prvního září letošního roku. Brzy však vyvstala možnost, že dojde k odložení.

Součástí přístupu k rozhledně se stanou nové polní cesty. „Myslím si, že rozhledna bude velice atraktivní a hodně využitá,” domnívá se a zároveň si přeje první muž Přítluk, v jejímž katastru rozhledna vznikne.