Co je v lyžařském areálu v Němčičkách letos nového?

Máme prodloužený vlek o sto metrů. Na návštěvníku tu tak čeká celkem třísetpadesáti­metrová sjezdovka. Nástupiště je od letošního roku úplně na dojezdu a nabízíme dopravníkový pás pro malé děti.

Jaké jsou výhody dopravníkového pásu? Proč jste ho na sjezdovku pořídili?

Největším problémem je pro malé děti vystupování z vleku. Na dojezdu si stoupnou na pás a ten je vyveze až nahoru. Urychlí se tak výuka v lyžařských kurzech. Pás může zdarma využívat i veřejnost.

Jak vypadá začátek sezóny? Budete zasněžovat umělým sněhem?

Bohužel to vypadá, že na zasněžování bude moc teplo. Letos už jsme zasněžovali pěti děli, ale bylo teplo. Umělý sníh máme proto jenom na dojezdu. Jinak se u nás lyžuje na umělé hmotě.

Vadí lyžařům, že u vás lyžují na umělé hmotě?

Na umělé hmotě začínáme většinu sezón. Pro děti, které se u nás učí lyžovat je to dokonce lepší. Umělý povrch má totiž pomalejší skluz a stálou strukturu. Nestává se proto, jako při přírodním sněhu, že by dítě vjelo na zledovatělý úsek. Lyžařským základům se tak děti naučí rychleji, než na normálním sněhu.

Jaká má být letos zima? Budou dobré lyžařské podmínky?

Předpovědět celou zimu se málokomu podaří. Já a dlouhodobé předpovědi moc nedám. Nám stačí, když bude celý týden mrznout. To si pak třeba jako loni nasněžíme i metr sněhu. Minulý rok se nám to povedlo před Vánocemi a lyžovali jsme na něm až do sedmého března.

Dá se v Němčičkách jezdit i na snowboardu?

Dá, ale to je lepší na sněhu. Umělá hmota není pro snowboard ideální. Z Hustopečí jsme si ale pozvali snowboardistu, který na našem svahu pořádá kurzy jízdy na snowboardu.

Vy sám si na svahu v Němčičkách zalyžujete?

To je složitější. Když lyžuju, tak se dívám, jak to u nás vypadá. Říkám si: to ještě by se mělo spravit, tady by se to dalo zlepšit. Na svahu si neodpočinu, stále pracuji. Jedině, že bych někam odjel.