Tetu učitelku mám jen pro sebe, moc mě to tady baví! Druhačka Sabinka Minaříková právě vymalovává záložku do knížky pro svojí mámu Ivetu. V prostorné vstupní hale velkopavlovického Ekocentra Trkmanka je s lektorkou Eliškou Konečnou sama. Vlastně ne tak docela. Společnost dělá oběma hned několik morčat, syslů, ptáků, hadů, dvě agamy nebo třeba křečci a pavouci.

Velkopavlovičtí chystají výstavbu multifunkčního centra s knihovnou, turistickým informačním centrem, ordinacemi pro lékaře a prostory pro základní uměleckou školu.
Změna ve Velkých Pavlovicích, místo u kina postaví nové centrum vedle školy

Malá Sabinka je nakonec jediným školou povinným dítkem, jehož rodiče v pondělí využívají nabídky velkopavlovické radnice, která ve spolupráci s vedením Ekocentra zřídila jednodenní Škol(k)u na Trkmance.

Cílem je ulehčit rodičům, kterým způsobilo komplikace uzavření škol. Náhradní program si Sabinka náležitě užívá. „Vůbec mi nevadí, že jsem tady s tetou učitelkou sama. Moc mě to tady baví, mám ji jen pro sebe,“ usmívá se děvče s rozzářenýma očima, které těsně porazilo lektorku Elišku Konečnou jak v piškvorkách, tak i v hraní pexesa.

Z jakého důvodu ji namísto do školy máma Iveta přivezla do Ekocentra Trkmanka, moc dobře ví. „Mamka musela do práce a nikdo nebyl doma. Tak mě dala sem. Škola je totiž dneska zavřená, protože mají stávku,“ vypráví rozumně malá druhačka.

A máma Iveta Minaříková jen přitakává. „Sabinka je tady moc ráda, jezdívá sem i na tábory. Potěšilo mě, když jsem se dozvěděla, že město tuhle aktivitu zřídilo. Jinak nevím, jak bych si hlídání zařídila. Zřejmě bych si musela vzít v práci volno,“ zmiňuje máma malé školačky.