Od své známé se osmadvacetiletá Lucie Tomková z Moravské Nové Vsi dozvěděla o projektu Stáže ve firmách vzdělávání praxí. Přestože práci měla, neváhala. Odmítla totiž svůj pracovní osud nechat pouze náhodě. Dvouměsíční stáž zlepšila její kvalifikaci pro případné hledání nového zaměstnání.

„Dala mi velké množství nových zkušeností a znalostí. Naopak jsem jí musela obětovat poměrně velké množství času a v podstatě všechnu zbývající dovolenou u svého zaměstnavatele," bilancovala Tomková, která při stáži dostávala stravné.

Do projektu, který už druhým rokem organizuje ministerstvo práce a sociálních věcí a který platí Evropská unie, se z Břeclavska zapojilo například velkobílovické Vinařství Petr Skoupil.

„Dozvěděli jsme se o tom od našeho obchodního partnera. Celkem jsme tu měli už dva stážisty. První u nás byla necelé dva měsíce, druhý nastoupil v polovině prosince. Bude u nás pracovat do druhé poloviny března," oznámila manažerka Vinařského domu Kateřina Skoupilová.

Podle ní je kladem třeba srovnání výkonnosti dočasného pomocníka se stálými zaměstnanci. Navíc vznikají výhodné kontakty pro obě strany.

Téměř pro každého

Stáže ve firmách patří především absolventům bez praxe, nezaměstnaným, lidem vracejícím se na pracovní trh například po rodičovské dovolené, ale také zaměstnaným, již si chtějí zlepšit kvalifikaci. Program pomáhá lidem nabýt zejména praxi, s níž mohou najít vhodné pracovní uplatnění. Díky webovým stránkám stazevefirmach.cz jsou k dispozici šablony stáží, na jejichž základě zástupci firem vypisují nabídky. Zájemci si pak vybírají z aktuálních seznamů a hlásí se na konkrétní stáž, jíž se chtějí zúčastnit.

Největší zájem ze strany uchazečů je v Jihomoravském kraji, kde se uskutečnilo více než patnáct set stáží, z toho se 872 ještě koná. S nabídkami „přispěchalo" celkem 1226 zaměstnavatelů.

„O tento způsob dalšího vzdělávání je velký zájem, který předčil všechna očekávání. Vzhledem k tomu, že stáž je možné uskutečnit do konce května a její trvání je až půl roku, je nyní ideální čas pro uchazeče i firmy, aby se ještě zapojili," uvedla manažerka projektu Kateřina Šímová.

Jeho výstupem bude Národní katalog stáží a databáze jejich poskytovatelů. Cílem projektu je poskytnout stáž minimálně pěti tisícům stážistů a navrhnout kroky pro upevnění stáží ve firmách do české legislativy.

„Dosavadní výsledky ukazují, že stáže pomáhají účastníkům zvýšit sebevědomí a lépe se uplatnit na trhu práce. Věřím, že i můj nástupce bude na věc nahlížet stejně a že podpoří jejich pokračování," uvedl ministr práce a sociálních věcí František Koníček.