„Těší nás zájem veřejnosti o tuto akci, ze které se stala tradice a kultovní záležitost všech, kteří mají rádi víno, Pálavu a dobrou zábavu. Ceníme si také zájmu vinařů, kteří vítají Vinařskou stezku jako prostředek pro zviditelnění jejich vinařství i celého regionu,“ byl spokojený se zájmem pořadatel akce Zdeněk Janeček.

Vinařská stezka začíná v jedenáct hodin dopoledne v tamním Hotelu Pavlov. Na úvodní ochutnávce se návštěvníkům představí jedenáct prestižních vinařství, které vybrala Veronika Šilinková z Víno–klubu. Lidé se seznámí se třiatřiceti vzorky vín.

Samotná soutěž začne po půl jedné odpoledne. Každý z účastníků obdrží degustační lístek a vydá se na povinnou šest a půl kilometru dlouhou značenou trasu, na které bude celkem osm zastavení. Každé pořadatelé věnovali jednomu z vinařství a soutěžící budou určovat správnou odrůdu vína. A to z lahví bez etiket.

Pro koho bude trasa příliš krátká, může si ji prodloužit ještě o necelé čtyři kilometry a tři zastávky.
Odtajnění soutěžních vín a vyhlášení nejlepších degustátorů začíná o půl sedmé večer.

V loňském roce se do Pavlova a okolí podívalo téměř dvě stě milovníků vína. Letos však pořadatelé očekávají ještě větší zájem. A protože byly lístky na večerní party vyprodány velmi rychle, uvažují také o tom, že příští rok by pro akci našli nové a hlavně větší prostory.