Je to zhruba sto dnů od ustavující schůze Poslanecké sněmovny. Stačí to, abyste se tam rozkoukala a zabydlela?

Měla jsem výhodu, že hlavní chodby v budově Sněmovny už znám z dřívějška. Velkým plusem také je, že klub Starostů a nezávislých je na hlavní trase do jednacího sálu, takže to mám blízko a nemusím nikde bloudit.

Jak se nově mezi vrcholnými politiky cítíte?

Něco jiného je, když jste tam jako návštěva a když tam zasednete v kanceláři. Mimochodem ta je opravdu malá. Takový kamrlík, v němž jsme dvě poslankyně. No a v jednacím sále sedím hned vedle knížete. (úsměv)

Poslankyně za STAN Jana Krutáková z Moravské Nové Vsi na Břeclavsku. Šéfuje i firmě na svoz odpadů Hantály.Zdroj: Deník / Spěvák PřemyslTakže vám rady dává protřelý politický matador Karel Schwarzenberg z TOP09?

Poznala jsem, že je to velmi vzdělaný člověk s bohatými životními zkušenostmi.

Dává to najevo?

Líbí se mi, když má na plénu někdo připomínky a Karel Schwarzenberg to glosuje. Vždy se ke mně nakloní a vtipně to okomentuje. (smích) Kolikrát opravdu vypadá, že spí, a sesune se trochu z židle, ale on snad všechno vnímá. Je schopný se hned přihlásit do diskuze. Když se někdo známý dívá na přenos ze Sněmovny a hledá mě, říkám mu, ať nejdřív najde Schwarzenberga, je to snadnější. 

CELÝ ROZHOVOR SI PŘEČTĚTE VE ČTVRTEČNÍM (1.3.2018) VYDÁNÍ TÝDENÍKU NOVÝ ŽIVOT