„Minulá sezóna byla úspěšná. Probojovali jsme se až do finále play off. Tam jsme narazili na velmi silný celek Moravské Slavie Brno, který nepřipustil žádné překvapení, zaslouženě zvítězil a postoupil do druhé ligy. Našim cílem vlastně bylo skončit do čtvrtého místa a probojovat se do vyřazovacích bojů, tudíž jsme si náš cíl splnili," kvitoval výsledky v roce 2013 předseda lanžhotského stolního tenisu Zdeněk Darmovzal.

Ten musel řešit už v létě odchod svého spoluhráče Gajdoschíka. S tím se však vypořádal velice rychle a pomohl právě odcházející Slovák. „Adrián dostal nabídku do extraligového týmu na Slovensku, přišli jsme o velmi kvalitního hráče. Museli jsme tým doplnit a oslovili jsme jeho kamaráda, dvacetiletého Dávida Metličku, který přijel několikrát na trénink. Domluvili jsme se velice rychle. Přestoupil k nám ze Skalice, kde hrával třetí ligu," vysvětluje hrající trojka Lanžhota.

I když rozdělení podle výkonnosti se letos v Lanžhotě moc určit nedá, hráči jsou žebříčkově víceméně vyrovnaní. Podle úspěšnosti je jedničkou právě mladý Slovák (65%), dvanáctý hráč úspěšnosti třetí ligy. Následuje Filip Štofka (61%). "A já s Michalem Koníčkem se pohybujeme kolem padesáti procent," tvrdí Darmovzal.

Pokud nastoupil Lanžhot v nejsilnějším složení, neměl většinou problém zvítězit. Jeden hrací víkend ovšem Metelička chyběl pro nemoc a k tomu se přidal i Michal Koníček. „Nastoupili jsme tehdy s dvěma hráči béčka, Branislavem Balážem a Jiřím Hanákem a nevedlo se nám zase tak špatně. Zejména Baláž dokázal, že může v této soutěži nastupovat," kvitoval tehdy konečnou remízu bez dvou hráčů základu předseda oddílu.

Play off budou hrát opět první čtyři týmy, Lanžhot se zatím drží na poslední postupové pozici. „Vzhledem k tomu, že první trojice už má slušný náskok, naším cílem je udržet se na ní," říká Darmovzal, který kromě aktivního působení ve třetí lize trénuje i mládež a zaštiťuje ještě další tři mužské celky a jeden dorostenecký. Všechny hrají pod hlavičkou Sokola.

Béčko hraje krajskou soutěž I. třídy a patří mu pátá příčka. Céčko nastupuje v okresním přeboru, je momentálně třetí a bojuje o play off a zároveň o postup do krajské soutěže II třídy. Družstvo D hraje také okresní přebor a je na posledním místě. Za družstvo dorostu pak nastupují ještě naši mladší žáci a pohybují se ve středu tabulky.

Kromě nich se výraznou měrou činí při zviditelnění lanžhotského stolního tenisu i patnáctiletá Denisa Pyskatá, která je prvním rokem mezi dorostenkami, ovšem nastupuje už i mezi ženami. „Před touto sezonou Denisa přestoupila do SKST Hodonín, kde pravidelně nastupuje v první lize žen, s výbornou bilancí třiadvaceti výher a třech porážek jí patří druhé místo v úspěšnosti soutěže. Dále má střídavý start v extralize žen za tým Hluku, kde sbírá cenné zkušenosti. Navíc momentálně patří mezi hráčky, které sledují reprezentační trenéři," poznamenal předseda oddílu s tím, že podobných výsledků jako Pyskatá momentálně v oddíle nikdo nedosahuje.

„Myslím, že se jí dlouho nikdo ani nepřiblíží, je to pro náš oddíl nebývalý úspěch," dodává Darmovzal.