Čekaly na ně hned dvě trasy, kratší byla pro rodiče s malými dětmi, delší, téměř padesátikilome­trová, letos zavedla milovníky kol i do Rakouska. Cyklistům navíc skvěle vyšlo počasí. Nebylo horko a pršet začalo až v době, kdy už všichni byli v cíli ve veslařském klubu v Břeclavi.

„Letos jsme poprvé zavedli startovné. Cyklisté ale naopak měli nápoj po cestě zdarma nebo vstup do Valtického podzemí. A pasy byly slosovatelné,“ vysvětlil pořadatel Petr Hynek. Navíc zájemců bylo více než dost, v Poštorné u kostela se hned od devíti hodin ráno začali sjíždět první zájemci. A chvilkami nebylo na silnici k hnutí.

Oproti loňskému roku nedělali pořadatelé společný start, ale až do půl jedenácté se mohli zájemci registrovat a pak odjet. Kratší trasa je zavedla k Janohradu, delší přes Rakousko, Valtice a Hlohovec do společného cíle.

„Na trase je více památek a samozřejmě i košt vína. Letos jsme nejeli na Pohansko, které se opravuje, takže se nám zdál ideální právě Janohrad,“ uvedl Hynek, který byl nadmíru spokojený i s celkovou účastí. Na trať totiž vyjelo šest set platících a dalších asi čtyři sta neplatících cyklistů.

V areálu Nad Splavem už na všechny čekala country kapela a samozřejmě tombola. Jeden účastník se mohl radovat z nového kola, další si pak odnesli třeba trička nebo víkendový pobyt.