Jejich současná Tatra 138 patří dávno do starého železa. Vedení města hledá způsob, kde na novou cisternu vzít peníze.
„Dostali jsme dvoumilionovou dotaci od ministerstva vnitra. Kraj nám zase slíbil milion korun, nebo alespoň polovinu této částky,“ řekl kloboucký starosta Zdeněk Bobek.

Město teď hledá ještě firmy, které by s penězi pomohly. Speciální hasičské auto totiž stojí nejméně pět milionů korun. „Hodláme oslovit majitele tří velkých firem – Čepro, Mero a Moravské naftové doly,“ nastínil starosta.
Možnou vstřícnost opírá o skutečnost, že třeba právě podnik Moravských naftových dolů u Klobouk nemá už nějakou dobu vlastní hasičskou posádku.
„Spoléhají na profesionální hasiče z Hustopečí, kteří ale mají dojezd na místo za dvacet minut,“ řekl Bobek, který poukazuje na zastaralou techniku klobouckých hasičů.

Současná cisterna je nejenže za zenitem, ale vlastně se ani nejedná o klasické hasičské auto. „Je to cisterna na benzín předělaná na hasičskou stříkačku. Benzín je lehčí, takže ji nelze úplně naplnit vodou, protože se pak přetíží. I tak, když jede do kopce, děti ji předbíhají,“ dodal starosta k neslavnému stavu vozového parku dobrovolných hasičů.