Do projektu organizovaného Školským spolkem Komenský se břeclavská průmyslovka poprvé zapojila už před více než osmi lety. Od té doby už její studenti několikrát navštívili Rakousko a mnohokrát už rovněž přivítali na oplátku své zahraniční vrstevníky. „To nejsou soutěže, že bychom tam jeli vyhrávat a nasbírat co nejvíc medailí. Je to taková výměnná akce v rámci družby. Přijedeme tam na přátelský fotbal, oni zase přijedou sem třeba na cykloturistiku. Hlavní smysl je potkávat se, povykládat si, navázat kontakty,“ vysvětlil pedagog Josef Ošmera.

Studenti břeclavské průmyslovky se ale navzdory tomu pokaždé bijí jako o život a pravidelně se jim daří. Letos přivezli dva reprezentanti školy z Vídně druhé a třetí místo ve svých kategoriích. Z celkem tří set padesáti účastníků atletického trojboje z Rakouska, Česka a Slovenska je to velmi pěkný výsledek.

Ze stříbrné medaile se radoval Adam Hromek a bronz vybojovala Denisa Vohrnová. Trojboj zahrnoval šedesátimetrový sprint, hod koulí a skok do dálky. „Asi od dvanácti let hraji fotbal. Atletiku jsem nikdy nedělal, ale bavilo mě třeba házení koulí a běhání krátkých tratí,“ vyznal se patnáctiletý Adam Hromek z Lužic. Byť se ve škole učí anglicky, takže se v Rakousku domluvil jen stěží, atletický trojboj si užíval. Třeba šedesátimetrovou trať překonal ve výborném čase 8,02 sekundy.