„S modelingem jsem začala už jako malá. Jeden můj kamarád nedávno řekl, že jsem šla z kočárku rovnou na molo,“ směje se Kopecká. Zlomovým byl pro mladou modelku minulý rok. Vyhrála několik soutěží krásy, včetně té v Malajsii.

„První moje soutěž byla Kočka Rádia Jih. Poté jsem zvítězila na Miss Brno,“ přibližuje své úspěchy Jana.

Od vítězství v domácích soutěžích byl jen krůček k účasti na malajské soutěži krásy. „Po Miss Brno mi známá brněnská agentura pro modelky nabídla spolupráci a posléze mě i nominovala do soutěže v Malajsii,“ pokračuje studentka. Do Asie odletěla desátého prosince a hned po příletu ji čekalo náročné pracovní tempo. „První den mi ukázali pokoj a řekli, že za dvacet minut musím jít fotit. Po celou dobu jsme se všechny účastnily různých propagačních akcí. Obcházely sponzory a módní přehlídky,“ popisuje.

V cizí zemi a navíc bez rodiny strávila i vánoční svátky. „Přežít Vánoce i Silvestra bez rodiny bylo pro mě těžké,“ přiznává. Pocit samoty jí pomohly zvládnout další soutěžící, s nimiž se skamarádila.

Ve finále nečekala dívky promenáda v plavkách, ale záludné otázky poroty. Jana musela prokázat nejen svou bystrost, ale také jazykové schopnosti. To se jí podařilo a díky svým odpovědím se dostala mezi pět finalistek.

„Využila i jazykových znalostí z výuky. Z hlediska rozvoje jazyka, to byla zkušennost,“ chválí studentku i ředitel velkopavlovického gymnázia Vlastimil Kropáč.

Pro Janu je nyní prvořadá blížící se maturita a přijímací zkoušky na vysokou školu. Chce se stát herečkou. Účast na české Miss však nezavrhuje. Ráda by se ještě někdy podívala do Malajsie. „Obdivuji jejich kulturu i památky,“ říká.

VERONIKA SCHALLENBERGEROVÁ