Jak uvedla Renáta Pleskačová, jedna z pořádajících studentek, letos zájemci nově přihazovali právě za předměty, které do dražby darovali učitelé z gymnázia. „Trochu jsme to upravili. Místo obvyklých obrazů se nám sešly zajímavé věci. Například učitel biologie přinesl jeho diplom za účast na biologické olympiádě," pronesla se smíchem Pleskačová.

Zábava spojená s dobrým skutkem. Tak by se dal popsat cíl Apríles. „Lidem jsme přiblížili nadační fond Krtek a brněnský dětský onkologický ústav. Výtěžek z akce putuje právě k nim. Večerem přispíváme na dobrou věc. A navíc zábavným programem, který nenudí," myslí si Pleskačová.

A hned navázala. Studenti si pro čtvrtý ročník Apríles vymínili i vystoupení kouzelníka Šeklina, předního zástupce magie v republice. „Pozvali jsme ho kvůli oživení programu. Jsme rádi, že si pro nás připravil i speciální dětské číslo. Jinak jsme ale zachovali zažitou strukturu akce. Zapojili jsme znovu také místní," zmínila studentka sexty.

Formující se tradice Aprílesu ve Velkých Pavlovicích je spojená vždy s druhým ročníkem gymnázia a paralelní sextou. Ti jej vždy pořádají. „Organizaci a přípravám akce se věnovalo zhruba třicet studentů," spočítala Pleskačová.

Hlavním lákadlem podle ní byl večerní koncert tří kapel. Hlavně brněnských Gate Crasher. „Ti dokonce před lety rozehřáli publikum před koncertem slavných Iron Madden," vyzdvihla je.

Apríles včetně moderování byl sice v režii studentů velkopavlovické školy, s přípravami jim ale učitelé pomáhali. „Domlouvali třeba právě kapely. Další náš učitel i vystupoval s Never Jam. Zahráli ještě Propaganja," doplnila Pleskačová.

V sokolovně to v pátek „žilo" od pěti hodin odpoledne až do pozdních nočních. Nechyběl recitál studentů, vystoupení folklorního souboru Sadováček velkopavlovické školky, žáků tamní základní umělecké školy a tanečního souboru z Velkých Bílovic. Večer završila půlnoční diskotéka.

Nadační fond Krtek se zaměřuje na zkvalitňování a zpříjemňování pobytu dětí v nemocnici při léčbě rakoviny a další s tím spojené věci.