„Když jsme s myšlenkou udělat kuchařku místních receptů přišli, neměli jsme tušení, kolik práce, energie a úsilí je třeba do takového díla vložit. Jenom uvaření, naservírování a fotografování pokrmů trvalo několik měsíců. Fotka v kuchařce, u které nedostanete na jídlo chuť, je totiž k ničemu. Proto jsme nic nepodcenili," usmívá se Miroslav Prchal z hustopečské chasy, která s nápadem přišla.

Kuchařka s 41 recepty a názvem Tak chutná hanácké Slovácko chce cílí kromě chuťových pohárků i na podporu lidových obyčejů, tradiční gastronomie a místních surovin. Přiblížit chce také zapomenuté pochoutky a jejich příběhy.

„Na více než sto stranách najdou čtenáři například šmorn (bramborový trhanec – pozn. redakce), jenž miloval císař František Josef II, nebo kél (zadělávaná kapusta – pozn. redakce). Skoro zapomenuté jsou už také pégny, které se pekly na obrácené rýně položené dnem vzhůru nebo srnčím hřbetu. Sladkost dělali, když se v rodině narodilo dítě," lákal Prchal.

Kuchařka, jejíž sobotní křest bude na Dukelském náměstí ve dvě odpoledne, má vzácné patrony. Kromě uznávaného průvodce českými restauracemi Pavla Maurera, hustopečského děkana Pavla Kafky a šéfkuchaře Zdeňka Marcína je mezi nimi i Roman Vaněk.

„Držím palce této kuchařce, která vznikla díky nadšení lidí mezi mandloňovými háji, vinicemi, sady meruněk a bažantnicemi. Uchovává v sobě tradiční recepty a souznění jídla s vínem, což jsou indicie Hustopečí a jejich pokrmů. Navíc se říká, že když na jižní Moravě večer zasadíte knoflík, do rána vám vyrostou nové gatě," přeje dobrou chuť Vaněk známý z pořadů Ano šéfe nebo Peklo na talíři.

Kniha bude na prodej přímo na křtu.