Super Rally se do České republiky vrací po sedmi letech, probíhat bude od středy 15. května až do neděle 19. května. Právě příjezdový a odjezdový den registruje policie jako dopravně nejnáročnější.

Řidiči si musejí zvykat na změnu přednosti v jízdě na křižovatce u motorestu U Husára.
Změna přednosti v jízdě u motorestu U Husára. Hlavní silnice vede nově na Hrušky

Řidiči by se proto měli připravit na zástupy motorkářů, jejich počty se odhadují v řádu tisícovek. Policie v rámci Jihomoravského kraje posílí hlídky na silnicích, připravený bude také speciální moto-tým, cizinečtí policisté a tlumočníci.

Policisté by měli dohlížet na průjezdnost komunikací, nesprávné předjíždění, způsob jízdy nebo jízdu pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek.

Co se týče konkrétních opatření, tak řidiči mohou počítat s dočasnou jednosměrkou na komunikaci mezi kruhovým objezdem u Aqualandu Moravia směrem na Pasohlávky. Řidiči by měli dbát na zvýšený provoz na komunikaci I/52 i příjezdových trasách.

Podle policistů dorazilo první den do kempu, kde se sraz koná, téměř šest tisíc účastníků. „Jejich příjezd probíhal plynule, bez výraznějších dopravních komplikací a nehod,“ uvedl tiskový mluvčí David Chaloupka.

Schéma dopravních omezení kvůli Super Rally 2024Schéma dopravních omezení kvůli Super Rally 2024Zdroj: Zdroj: Policie ČR.